Ritmimiz

Bambu Yaşam, bilinenlerin çok ötesinde.

3-6 yaş çocuklarımıza özel olarak hazırlanan, özgürce hareket etme olanağı sağlayan geniş alanları, bambu bostanı, tamamen el yapımı doğal oyun alanı, sadece bambu yaşama özel olarak geliştirilen eğitim müfredatı, taze gıdalarla kendi mutfağında pişen yemekleri, oyuncaklardan bütün alanlara kadar her yapının ahşap ve doğal olması okulumuzun en ayırt edici özelliği. Özenle her ayrıntı da doğallığın olduğu okulumuz, çocukların fiziksel dayanıklılığının, dikkatinin ve kendi kendine öğrenmesinin nasıl geliştirileceğine dair güzel bir örnek. Okulumuzda yaşayarak öğrenmenin öncelikli olduğu, oyun ve keşif temelli eğitim esas alınır.

Çocukların doğuştan getirdikleri merak duygularını ve gerçek potansiyellerini geliştirecek ve besleyecek uygulamalarla yaşama hazırlanmaları sağlanır. Her çocuğun özgün ve farklı olduğunu benimseyerek onlara uygun yaklaşımlarla eğitim süreci oluşturulur. Okulumuzda çocuk imajı ileride kullanacağı bilgilerle doldurulması gereken boş bir sayfa değil; problem çözme becerileri gelişen, eleştirel düşünme becerileri desteklenen, aktif, katılımcı, deneyen, araştıran, sorgulayan, düşünen, disiplinli, iletişim kurabilen, yaratıcı, mücadeleci bireyler olarak kabul edilir.

Bizim oyun alanımız, yeni ana okulumuz, Bambu'muz..

Kapımızdan içeri girdiğinizde; dinginlik, sadelik, doğal bir akış, oyun dolu bir dünya, toprak ve ağaç dolu bir bahçe bulacaksınız. Doğadan kopmayan ve onu koruyan özgür ve mutlu çocuklar yetiştirmek için hergün yeni bir heyecan ve neşeyle hazırlanıyoruz. En üst düzeyde alınan hijyen önlemleri, sevgi dolu ekibimiz ile doğanın ruhunu çocuklarımıza taşıyan bir dünya sunuyoruz..