Hikayemiz..

Doğallığın öyküsü böyle başladı.. Düşle ki gerçek olsun.. Her şey "o"na göre olsun.

Bambu Yaşam çocuklara güçlü bir temel eğitim vermeye yönelik olarak bu yola atılmıştır. Çocukların akışına uyumlanabilen, en ince detaylar düşünülerek oluşturulan, çocuğu merkeze aldığı gibi ebeveyni de özgürce içine davet eden, şeffaf, samimi, huzur dolu bir ortam hayal ettik.

Bir çocuğun kalbi, zihni ve ruhunu geliştirmeyi, merak eden, çocuğun doğaya yakın olması ve bireyselliğini güçlendirmeyi ön planda tutan, bilgiye ulaşmanın yollarını bilen, iletişim becerileri kuvvetli ve kendine özgü bireyler yetiştirmeyi hedefledik. Bu yüzden biz kuşun, taşın, suyun, toprağın, karıncanın yani bilcümle varlığın insan kadar değerli addedildiği bir ortam hayal ettik. Doğanın bir parçası olduğumuzu ve ondan korkmadan yaşamamız gerektiğini çocuklara hissettirmek tek gayemiz. "hava soğuk çıkamayız" , "aman dikkat et çamura basma"larla değil yağmurda topraktan gelen su sesi de dahil her mevsimi yaşasınlar istedik. Sağlıklı yemekler yesinler, ağaca dokunsunlar, masallarla büyüsünler, zararlı hiçbir kimyasalla temas etmesinler istedik.

Bu inançla ve güvenle yola çıktık. Çeşitli yaklaşımlardan ilham aldığımız okulumuz, herkesin hakim olması, benimsemesi ve yaşaması gereken bir sistem. Bambu Yaşam bizim yeni yuvamız. Doğal akış, sadelik, toprak ve ağaç dolu bir bahçe, oyun dolu bir dünya, şeffaf her an içeride olma özgürlüğüne sahip ebeveynler ve çocuklar.

Hayal ettiğiniz okul sizin de gerçeğiniz olsun..